Destiny 2 na Battle.net?

Destiny 2 na Battle.net?

Destiny 2 - gra autorstwa studia Bungie oraz Activision podobno ma pojawić się na platformie Battle.net!


Nie wiem, czy to jakiś spóźniony żart, ale oficjalna informacja prasowa studia Blizzard poinformowała, że wkrótce na platformie Battle.net, obok tytułów Zamieci pojawi się również gra, która nie jest w żaden sposób powiązana ze studiem i platformą.

Wkrótce obok waszych ulubionych tytułów Blizzarda zagości nowa gra – i może się wam wydać, że jest to dość nietypowy przybysz. Do naszej drużyny dołączy nadchodząca pierwszoosobowa gra akcji studia Bungie – Destiny 2! Z radością informujemy, że podjęliśmy współpracę z Bungie oraz Activision, a grę Destiny 2 na PC będzie wspierać wyłącznie Battle.net.

Taka informacja dokładnie widnieje w notkach prasowych od studia Blizzard!

Jesteśmy w Blizzardzie wielkimi fanami Destiny i to dla nas wielki zaszczyt, że możemy pomóc utalentowanej ekipie Bungie i Activision w procesie przeniesienia niezwykle oczekiwanej kontynuacji ich dzieła na nową platformę. Obecność na Battle.net sprawi, że Destiny 2 będzie mogło zintegrować się z naszą istniejącą globalną siecią, przez co twórcy gry będą mogli się zająć innymi ważnymi kwestiami i poświęcić swoją energię i zasoby na stworzenie jak najlepszej i sprawiającej jak największą frajdę gry. Oznacza to także, że gracze w Destiny 2 będą mieli dostęp do naszych sieciowych funkcji społecznościowych, w tym czatu ze znajomymi, możliwości sprawdzenia, którzy z nich są online w grze Destiny 2 lub w grach Blizzarda, a także możliwość przesyłania strumieniowego rozgrywek bezpośrednio do Facebooka.

Jest to nietypowy ruch ze strony Blizzard'a, gdyż od początku istnienia platformy Battle.net (1996/1997) żadna gra spoza studia nie została wydana w ramach platformy.

Notka prasowa jest dosyć obszerna i warto przytoczyć powody takiego działania:

Szalenie podobało się nam Destiny i jesteśmy przekonani, że Destiny 2 okaże się świetną grą. Blizzard jest w posiadaniu stabilnej i wydajnej infrastruktury internetowej, którą wykorzystujemy od lat, aby wspierać nasze własne gry. Utworzenie nowego klienta sieciowego dla Destiny 2, które po raz pierwszy wprowadza serię na komputery PC, niepotrzebnie przedłużyłoby prace nad grą. Tak jak wszyscy fani serii chcemy jak najszybciej zasiąść do Destiny 2, więc zaoferowaliśmy naszym spółkom-siostrom możliwość udostępnienia platformy sieciowej Blizzarda w celu wydania gry.

W zakresie wspierania gier innych niż tytuły Blizzarda skupiamy się wyłącznie na Destiny 2. Poza dokonywaniem oceny potencjalnych potrzeb i możliwości związanych z przyszłymi grami Activision nie mamy żadnych krótko- lub długoterminowych planów dotyczących wspierania gier spółek zewnętrznych na Battle.net. Kwestią niezwykle dla nas ważną jest utrzymywanie najwyższych standardów jakości świadczonych usług, które oferujemy naszym graczom, co z kolei wymaga dużych nakładów czasu i wysiłku z naszej strony. Nie podchodzimy do tych kwestii niefrasobliwie.

Oznacza to również, że grę Destiny 2 można zakupić poprzez platformę za pomocą salda konta Blizzard.

Destiny 2 zintegruje się z wieloma istniejącymi funkcjami społecznościowymi Blizzarda. Gracze będą mogli czatować ze znajomymi grającymi w Destiny 2, tak jak mogą to już robić we wszystkich naszych grach. Będą również mogli dodawać znajomych i tworzyć drużyny tak, jak czynią to obecnie gracze w tytuły Blizzarda. Na liście znajomych w aplikacji Blizzard będą wyświetlane ikony informujące o znajomych grających w danej chwili w Destiny 2 – tak jak obecnie ma to miejsce w przypadku przyjaciół grających w StarCrafta II, Diablo III, WoW, Heroes of the Storm, Hearthstone oraz Overwatch.

Ogromnie cieszymy się, że możemy współpracować z Bungie, aby udostępnić wersję Destiny 2 na PC w każdym z regionów aplikacji Blizzard. Studio Bungie pracuje obecnie nad dopracowaniem pewnych szczegółowych kwestii. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli podzielić się z wami bardziej szczegółowymi informacjami.

Obsługą serwerów Destiny 2 będzie się zajmować Bungie. Serwery Blizzarda będą wykorzystywane w związku z funkcjami związanymi z platformą Blizzarda (np. logowanie i funkcje społecznościowe).

Bungie zajmie się obsługą klienta związaną z rozgrywką w Destiny 2. Blizzard będzie odpowiadać za obsługę klienta związaną z kwestiami dotyczącymi platformy internetowej Blizzarda oraz sklepu (w ramach usług zapewnianych przez Blizzarda).

Dla mnie ta wiadomość jest wielkim szokiem i coraz bardziej jestem sceptyczny, ale czas pokaże co wyjdzie z takiego działania. W końcu poważny konkurent dla Steam?

 


Blizzard.com

18/05/2017